jak-wspierac-komorki-jajowe-tytul

Jak wspierać
komórki jajowe?

Jak wspierać komórki jajowe w zdrowiu i pełnej witalności? Okazuje się, że jest to możliwe dzięki zapewnieniu pomocy z zewnątrz. Dostarczając odpowiednie związki, witaminy i składniki mineralne, możliwe jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju pęcherzyków jajnikowych i prawidłowego przebiegu cyklu miesiączkowego.

jak-wspierac-komorki-jajowe-tytul

Jak przebiega proces jajeczkowania?

Pęcherzyki jajnikowe to drobne „banieczki” z płynem znajdujące się w jajnikach. W każdej z nich znajduje się komórka jajowa. Mają one wymiary od mikroskopijnych (niewidocznych w badaniu USG) - po tak zwane pęcherzyki antralne – takie o wymiarach od 2 do 10 milimetrów. W czasie cyklu miesiączkowego dochodzi do procesu selekcji, gdzie jeden z pęcherzyków wzrasta do około 20 mm i pęka, uwalniając komórkę jajową. Pęknięcie pęcherzyka nazywane jest jajeczkowaniem. Uwolniona komórka jajowa przechodzi do jajowodu, gdzie może dojść do jej zapłodnienia.

Co decyduje o możliwości zapłodnienia i uzyskania ciąży?

Poza dobrą jakością nasienia i prawidłową drożnością jajowodów, zasadniczą rolę w powodzeniu procesu zapłodnienia odgrywa jakość komórki jajowej. Jest ona prostą pochodną zarówno stanu organizmu kobiety, jak i przebiegu procesu selekcji pęcherzyków jajnikowych w trakcie cyklu miesiączkowego. Kondycja komórki jajowej zależy od szeregu czynników takich jak wiek, używki, codzienna dieta, styl życia, stres, przepracowanie, choroby towarzyszące i czynniki genetyczne. To właśnie te składowe odgrywają najistotniejszą rolę w jej skutecznym zapłodnieniu i uzyskaniu zdrowej ciąży.

jak-wspierac-komorki-jajowe-tytul

Co to jest rezerwa jajnikowa?

W przeciwieństwie do mężczyzn, u których wytwarzanie plemników procesem przebiegającym w sposób ciągły, u kobiet „startowa” ilość dostępnych komórek jajowych jest określona jeszcze w okresie ich życia w łonie matki. Liczba komórek jajowych nie zwiększa się w trakcie życia kobiety. Stopniowe zużywanie komórek jajowych trwa kilkadziesiąt lat, a po ich wyczerpaniu dochodzi do menopauzy. Rezerwa jajnikowa to pojęcie określające pozostały jeszcze potencjał reprodukcyjny. Jej wielkość można zmierzyć wykonując badanie krwi oceniające stężenie hormonu AMH. Wartość tego hormonu może być różna u różnych kobiet, niskie stężenia AMH oznaczają, że mamy „do dyspozycji” mniej jajeczek. Zmniejszone AMH może też wskazywać na nieco gorszą kondycję komórek jajowych.

jak-wspierac-komorki-jajowe-tytul

Mam złe wyniki AMH, co robić?

Powinnaś zadbać o zapewnienie dobrych warunków rozwoju swoim komórkom jajowym. Na jakość komórek jajowych ma wpływ szereg czynników takich jak wiek, używki, codzienna dieta, styl życia, stres, przepracowanie, choroby towarzyszące i czynniki genetyczne. Zmiany trybu życia idące w parze z odpowiednią suplementacją mogą pomóc w poprawie jakości komórek jajowych także w przypadku ich mniejszej ilości. Obniżone AMH nie wskazuje bezpośrednio na to, że będziesz miała kłopoty z owulacją, jest to „lampka alarmowa” mówiąca, że najwyższa pora zadbać o odpowiednie środowisko do rozwoju Twoich jajeczek. Pamiętaj też, że zmniejszone AMH jest wskazaniem do odbycia konsultacji – najlepiej u specjalisty endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Jak działa TENfertil® ONA AMH?

Suplement diety TENfertil® ONA AMH

Suplement diety TENfertil® ONA AMH wspiera płodność i jakość komórek jajowych poprzez dostarczanie kluczowych składników, takich jak kwas alfa liponowy, resweratrol, koenzym Q10, kwas foliowy oraz witaminy (B6, B12).

Suplement wykazuje działanie antyoksydacyjne, dotlenia komórki i pomaga w odpowiednim ukrwieniu pęcherzyków jajnikowych.

To wszystko wpływa na promowanie dobrej jakości komórek jajowych w procesie zapłodnienia, a tym samym - asystuje w zajściu w zdrową ciążę.

zestaw-tenfertil-on-ona-amh-qten